mail@kaul.ee
+372 5126 421

Küttesüsteemid ja jahutussüsteemid


Kütte- ja jahutussüsteemide lisakemikaalid

RUSTE P 10 Kemikaal on ette nähtud korrosiooni ärahoidmiseks suletud kütte-, jahutus- ja glükoolisüsteemides. Kaitseb raua, vase ja alumiiniumi pindasid korrosiooni eest tänu kemikaalis sisalduvatele inhibiitoritele. Takistab setete teket ja hoiab soojusvahetuspinnad puhtana. Hoiab vee puhta ja läbipaistvana ning tagab süsteemi reguleerseadmete tõrgeteta töö. Säilib süsteemis väiksemate lekete korral.

RUSTE P 20 Kemikaal on väga pikaajalise mõjuga ning ette nähtud korrosiooni ärahoidmiseks suletud kütte-, jahutus- ja glükoolisüsteemides. Kaitseb raua, vase ja alumiiniumi pindasid korrosiooni eest tänu kemikaalis sisalduvatele inhibiitoritele. Takistab setete teket ja hoiab soojusvahetuspinnad puhtana. Hoiab vee puhta ja läbipaistvana ning tagab süsteemi reguleerseadmete tõrgeteta töö. Säilib süsteemis väiksemate lekete korral.

Doseeritakse kemikaalipumbaga võrku: veesüsteemi  1% mahust, glükoolisüsteemi 2% mahust, piirituslahus süsteemi 3%.

RUSTE J 100 Kemikaal on ette nähtud korrosiooni ärahoidmiseks avatud ja suletud jahutussüsteemides. Kaitseb raua, vase ja alumiiniumi pindasid korrosiooni eest tänu kemikaalis sisalduvatele inhibiitoritele. Takistab setete teket ja hoiab jahutusvõimsuse ettenähtud piirides. Hoiab vee puhta ja läbipaistvana ning tagab süsteemi reguleerseadmete tõrgeteta töö. Kaitseb süsteemi metallpindasid ka juhul kui vesi ei tsirkuleeri. Säilib süsteemis väiksemate lekete korral.

Doseeritakse kemikaalipumbaga võrku 4l/m3, järgnev lisamine veeanalüüside kohaselt.

RUSTE K 100 Kemikaal on ette nähtud kaugküttevõrkudesse doseerimiseks. Ohutu,  mitmetoimeline kemikaal, ei sisalda hüdratsiini. Seob vees sisalduvaid tahkeid osakesi, takistab kaltsiumi- ja magneesiumsoolade sadestumist ning setete teket. Seob efektiivselt vees lahustunud hapnikku. Neutraliseerib süsinikdioksiidi ja reguleerib pH taset ettenähtud piirides takistades seega valest pH tasemest põhjustatud korrosiooni teket. Kaitseb metallpindasid korrosiooni eest ka madalatel temperatuuridel. Soodustab metallpindasid kaitsva magnetiidikile teket. Kaitseb vase ja pronksi pindasid tänu kemikaalis sisalduvatele orgaanilistele inhibiitoritele.

RUSTE K 200 Kemikaal on ette nähtud kaugküttevõrkudesse doseerimiseks. Ohutu, värvitu, mitmetoimeline kemikaal, ei sisalda hüdratsiini. Seob vees sisalduvaid tahkeid osakesi, takistab kaltsiumi- ja magneesiumsoolade sadestumist ning hoiab soojusvahetuspinnad puhtana. Seob efektiivselt vees lahustunud hapnikku. Neutraliseerib süsinikdioksiidi ja reguleerib pH taset ettenähtud piirides takistades seega valest pH tasemest põhjustatud korrosiooni teket. Kaitseb metallpindasid korrosiooni eest ka madalatel temperatuuridel.

Soodustab metallpindasid kaitsva magnetiidikile teket. Kaitseb vase ja pronksi pindasid tänu kemikaalis sisalduvatele orgaanilistele inhibiitoritele.

Doseeritakse kemikaalipumbaga küttevõrku. Esialgne doseerimine sõltuvalt lisavee hulgast 0,2-0,4 l/m3. Lõplik doseerimiskogus määratakse veeanalüüside põhjal.